Влада Південної Кореї готується зробити другу спробу арештувати президента Юна Сук Йола, якому оголошено імпічмент. Очільник країни проігнорував виклик на допит та забарикадувався на своїй віллі.
Деталі: Повідомляється, що було помічено, як Служба безпеки президента укріплювала територію комплексу колючим дротом і барикадами, використовуючи автобуси, щоб заблокувати доступ до вілли на схилі пагорба, де, як вважають, перебуває Юн Сук Йол, який проігнорував виклик на допит.
Голова Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO), О Донг Вон, яке веде розслідування проти президента, у вівторок вибачився за невдалу спробу арешту минулої п’ятниці після напруженого шестигодинного протистояння в президентському комплексі.
О Донг Вон відкликав спробу арешту після того, як вхід до президентського комплексу був заблокований живим ланцюгом.
“Ми зробимо все можливе, щоб досягти нашої мети, ретельно підготувавшись цього разу, з великою рішучістю, щоб друге виконання ордеру було останнім”, – заявив О Донг Вон парламентському комітету.
Різні сценарії арешту, про які повідомляли місцеві ЗМІ, включають мобілізацію сил спеціальних тактичних підрозділів поліції і важкої техніки для прориву барикад, після чого понад 2 000 поліцейських витіснять президентську охорону, що може зайняти до трьох днів, якщо це буде необхідно, щоб виснажити агентів президентської охорони.
Передісторія:
- Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив надзвичайний воєнний стан, пояснюючи це необхідністю захисту країни від «комуністичних сил», але не вказав конкретної загрози з боку КНДР.
- Національна асамблея 4 грудня зажадала скасувати надзвичайний стан, після чого президент погодився скасувати це рішення.
- Опозиційна Демократична партія звинуватила президента в державній зраді та ініціювала процедуру імпічменту.
- 7 грудня Юн Сок Йоль у зверненні до нації висловив «щире співчуття» за свої дії і пообіцяв не повторювати подібного.
- За даними Yonhap, суд видав ордер на арешт президента після оголошення імпічменту.