Спеціальний посланець США Стів Віткофф уже завтра, 22 січня, проведе зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним. Перемовини відбудуться на тлі активізації дипломатичних контактів між Вашингтоном і Москвою.
Про це Віткофф повідомив в інтерв’ю телеканалу CNBC.
Запит ініціювала російська сторона
Американський дипломат зазначив, що ініціатива зустрічі надійшла саме від Кремля, що, на його думку, може свідчити про зацікавленість Росії у подальшому діалозі.
«Саме росіяни звернулися з проханням про цю зустріч. Я вважаю, що це важливий сигнал з їхнього боку», — наголосив Віткофф.
Місце проведення переговорів наразі не розголошується з міркувань безпеки та конфіденційності.
Про що говоритимуть
За словами спецпосланця США, переговорний процес між сторонами останніми тижнями помітно активізувався. Він заявив про «значний прогрес» у переговорах щодо врегулювання війни між Росією та Україною.
Водночас Віткофф визнав, що ключовим і найскладнішим питанням залишається тема територій.
«Це найбільший камінь спотикання, але ми сподіваємося знайти рішення», — зазначив дипломат.
Він також висловив сподівання, що російський лідер погодиться на умови потенційної мирної угоди.
Підтвердження з Кремля
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, за повідомленнями російських ЗМІ, підтвердив факт запланованої зустрічі, не розкривши деталей її порядку денного.
Контекст переговорів
Раніше представники США та Росії вже проводили консультації на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі. За даними російських медіа, переговори тривали понад дві години. Сам Віткофф після тієї зустрічі назвав обговорення «позитивним», утім конкретних результатів не озвучив.


