У ніч на 14 вересня оператори 14-го окремого полку БпАК Сил безпілотних систем спільно з підрозділами Сил спеціальних операцій завдали удару по одному з найбільших нафтопереробних заводів Росії — “Киришинефтеоргсинтез” у Ленінградській області. Про це повідомило Командування Сил безпілотних систем ЗСУ.
Зазначається, що операцію було проведено на відстані понад 800 км від державного кордону України. Це стало одним із наймасштабніших ударів дронів по об’єктах російської паливної інфраструктури.
“Киришинефтеоргсинтез” є другим за величиною НПЗ у РФ після Омського заводу. Його річна потужність перевищує 20 млн тонн нафти, підприємство випускає близько 80 видів продукції — бензини, дизельне пальне, мазути та авіаційне реактивне пальне. Завод забезпечує нафтопродуктами Санкт-Петербург, Ленінградську, Новгородську та Псковську області, а також напряму залучений до постачання пального для армії РФ.
За даними українських військових, унаслідок атаки на території підприємства виникла масштабна пожежа. Це підтверджується інформацією з супутникового моніторингу NASA FIRMS. Наразі результати ураження уточнюються.
Водночас губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко заявив, що в районі міста Кириші нібито було збито три безпілотники. Він також підтвердив займання на території заводу, яке, за його словами, “сталося через падіння уламків дрона” та було ліквідоване.
У соцмережах поширюються відео, де видно пожежу на НПЗ. ЗМІ припускають, що удар припав на установку первинної перегонки нафти ЕЛОУ АВТ-6.