Атака на посольство США в Ер-Ріяді: що відомо

Advertisement

У столиці Саудівська Аравія — Ер-Ріяді — пролунали вибухи в районі посольства США. За повідомленнями низки ЗМІ, дипломатичний комплекс зазнав атаки безпілотників, після чого на території спалахнула пожежа.

Advertisement

Про інцидент повідомили, зокрема, The Guardian та Fox News.


Що повідомляється

За попередніми даними:

  • по території посольства було завдано удару двома дронами;
  • після вибухів виникла пожежа;
  • за інформацією Fox News, у момент атаки будівля нібито була порожньою;
  • повідомлень про постраждалих наразі немає.

Водночас офіційних детальних заяв від Державний департамент США чи влади Саудівської Аравії на момент перших повідомлень не оприлюднено.


Реакція США

За інформацією американських медіа, Дональд Трамп пообіцяв відповісти на напад на посольство США в Ер-Ріяді. Деталі можливих дій не уточнювалися.

У деяких повідомленнях також згадується версія про можливу іранську причетність, однак на момент публікацій офіційного підтвердження цьому не було.


Контекст

Регіон Близького Сходу останнім часом залишається зоною підвищеної напруги. Раніше Державний департамент США закликав американських громадян утриматися від поїздок або залишити низку країн регіону через ризики безпеці.

Обставини інциденту в Ер-Ріяді уточнюються. Інформація про масштаби пошкоджень і можливих причетних осіб потребує офіційного підтвердження.

Якщо з’являться нові заяви урядів США чи Саудівської Аравії, ситуація може отримати додаткове роз’яснення.

Advertisement

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *