Відносини між Індією і Пакистаном, які володіють ядерною зброєю, знову різко загострилися. Причиною стало вбивство туристів у спірному регіоні Кашмір угрупованням “Фронт Опору”, що викликало новий виток напруги між державами, повідомляє Defence Express.
Індія звинуватила Пакистан у підтримці бойовиків, після чого закрила прикордонний перехід, обмежила видачу віз, вислала пакистанських громадян і військових аташе, а також оголосила про вихід із “Договору про води Інду” від 1960 року. Ця угода регулювала розподіл водних ресурсів річок, що беруть початок у Кашмірі.
Інд є головним джерелом водопостачання для Пакистану: річка зрошує близько 12 млн гектарів землі. У Делі стверджують, що розподіл води несправедливий — Пакистан має доступ до 80% водних ресурсів, Індія — лише до 20%.
У відповідь на дії Індії, Пакистан закрив повітряний простір для індійських літаків, заборонив торгівлю через треті країни та пригрозив війною у разі спроб обмежити його доступ до води. Ісламабад також залишив за собою право призупинити Шимлійський договір, який врегулював результати війни 1971 року.
Що відомо про конфлікт у Кашмірі Кашмір залишається спірною територією між Індією, Пакистаном і Китаєм. Минулі загострення в регіоні часто супроводжувалися обстрілами, авіаударами і загрозами повномасштабної війни. Останнє перемир’я між Індією і Пакистаном було досягнуто у 2021 році.
Наразі ситуація залишається напруженою, а світова спільнота закликає обидві країни до стриманості.