Трамп зупинив фінансування 5800 проєктів USAID, включаючи програми боротьби з ВІЛ, малярією та недоїданням

Адміністрація Дональда Трампа припинила фінансування 5800 міжнародних проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про це повідомляє The New York Times.

З другої половини дня середи Держдепартамент США розіслав повідомлення організаціям USAID по всьому світу про негайне припинення фінансування.

Серед скасованих проєктів – ключові програми боротьби з ВІЛ, малярією, поліомієлітом та недоїданням. Наприклад, було скасовано грант ЮНІСЕФ на 131 млн дол. для вакцинації дітей від поліомієліту, контракт на 90 млн дол. із компанією Chemonics на постачання засобів для боротьби з малярією, а також програми лікування ВІЛ у Лесото, Танзанії та Есватіні, які охоплювали 350 000 осіб.

Також припинено фінансування боротьби з лихоманкою Ебола в Уганді, притулків для жертв насильства у ПАР, програм забезпечення питною водою в ДР Конго та діяльності агентства ООН UNAIDS.

Виконавчий директор Африканського центру досліджень у галузі народонаселення та охорони здоров’я Кетрін Кіобутунгі заявила: «Люди будуть помирати… але ми ніколи не дізнаємося про це, тому що навіть програми з підрахунку померлих скорочені».

Скорочення фінансування відбулося після указу Трампа про призупинення зовнішньої допомоги на 90 днів для перегляду її відповідності його політичним пріоритетам. Держсекретар США Марко Рубіо розпорядився припинити всі програми, за винятком екстреної продовольчої допомоги для Гази та Судану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *